Uzupełnij wskazania wagi należność: 6zł
Masa : 0,25kg
Cena za 1 kg Zł


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

0,25 kg - 6 zł

1 kg -x zł

0,25x=6/:0,25

x=24 zł za 1 kg

Odpowiedź:

  0,25 kg   -6zl

       0,25 kg= 1/4

1/4 - 6zł

 1 kg - x

    1  *6 :1/4= 1*6 *4= 6*4= 24

Cena za 1 kg wyniesie 24 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Układamy proporcje mnożymy na krzyż  1*6 i dzielimy przez 1/4 .