Odpowiedź :
Film budzi we mnie myśl, że wielu z nas ocenia innych na podstawie wyglądu. Drugą refleksją jest bezlitosność dzieci i fakt, że bycie innym jest nieakceptowalne i tłamszone.
Każdy z uczniów nie znał głównego bohatera - oceniali go, wyśmiewali, ponieważ miał inną twarz. Nadzieją jest jednak Summer, która przypomina nam, że nawet w tragicznych sytuacjach jest iskierka nadziei i uświadamia, że dobrzy ludzie są wśród nas.
Osobiście utożsamiam się najbardziej z 10-letnim Auggim, który pomimo młodego wieku ma na swoim koncie życiowym bardzo wiele trudnych i przykrych doświadczeń. Zmaga się on z licznymi deformacjami twarzy, które przykuwają uwagę otoczenia i niejednokrotnie napotyka z tego powodu przykrości. Chłopiec w momencie rezygnacji z nauki domowej udaje się do piątej klasy podstawówki - jest on osobą rozpoznawalną, wytykaną i wyszydzaną. Punktem kulminacyjnym jest moment, gdy główny bohater poznaje dziewczynkę o imieniu Summer - ona traktuje go inaczej, dostrzega w nim coś zupełnie innego niż każdy z pozostałych uczniów - osobowość. Nowa przyjaciółka staje się dla głównego bohatera inspiracją do dalszych działań i do udowodnienia innym, iż jest on kimś więcej, niż chłopcem z deformacją twarzy.
Tytuł utworu "Cudowny chłopak" nawiązuje do jego wyjątkowości, która przejawia się deformacją twarzy. Jest on jednostką wyjątkową, w której zachodzi proces przemiany - dzięki wsparciu przyjaciółki staje się silniejszy i staje na nogi.
#SPJ1