Ser kosztuje 18,40zł/1kg

Ile kosztuje:

1½ kg sera

1.05 kg sera

0,25 kg sera

60 dag sera

Bardzo proszę o zrobienie tego w taki sposób:

1kg ---> 18,40 zł

| |

| |

[:2] 0,5 kg [:2] 9,20

(Przykład z lekcji)

Będę wdzięczna jeśli ktoś to zrobi


Odpowiedź :

Ile kosztuje
a) 1 1/2 kg sera ——-> x zł
1 kg ————-> 18,40 zł

Czyli : (1,5* 18,40): 1 =27,6 zł