Mama Weroniki wysłała ją do sklepu po cu kierki. Dziewczynka kupiła dwa rodzaje: 1,5 kg owocowych i 2 kg czekoladowych. Z domu za pomniała zabrać torby na zakupy, a więc pa ni ekspedientka doliczyła 50 gr za ich zapako wanie. Za całość dziewczynka zapłaciła 47,5 zł. Ile kosztował kilogram cukierków czekolado wych, jeśli były droższe od owocowych o 2 zł 50 gr za kilogram?​