Odpowiedź :
Odpowiedź:
15 jajek to 10zł 80 gr
10zł80 gr = 1080gr
1080gr:15=72gr to cena za jedno jajko więc
opakowanie pakowane po
6 jajek=72gr*6=432gr=4zł32gr
10 jajek=70gr*10=700gr = 7zł
24 jajek=70gr*24=1680gr=16zł80 gr
Szczegółowe wyjaśnienie:
15 jajek - 10 zł 80 gr
1080:15=120 gr=1 zł 20 gr
1 jajko - 72 gr
72*6=432 gr=4 zł 32 gr
6 - 4 zł 32 gr
72*10=720 gr=7 zł 20 gr
10 - 7 zł 20 gr
72*24=1728 gr=17 zł 28 gr
24 - 17 zł 28 gr