Za 6 bułek i chleb Franek zapłacił 8 zł. Bułka jest 4 razy tańsza od chleba. Ile kosztuje bułka?

Odpowiedź :

4x - cena chleba

x - cena bułki

6x + 4x = 8

10x = 8 / :8

x = 0,8

4x = 0,8 * 4 = 3,2

odp. bułka kosztuje 0,8 zł a chleb 3,2 zł