Zapłacono 15,75 zł. za 30 dag cukierków. Oceń prawdziwość zadań P- prawda, F- fałsz

a) Za 40 dag tych cukierków należy zapłacić 21 zł.

b) Cena 1 kg tych cukierków to 52,50 zł.​


Odpowiedź :

A) 15,75 zł - 30 dag

x - 10 dag

x=15,75*10/30

x=5,25

4*5,25=21

Prawda

B) 1kg =100dag

10*5,25=52,5

Prawda