Odpowiedź :
dziesięcioletni Kuki wyłowił z rzeki czerwone krzesło, wiele spraw zmieniło swój bieg, bo wystarczyło usiąść na meblu i wypowiedzieć życzenie, by ono się spełniło. Tyle, że najpierw dobrze byłoby wiedzieć o magicznej mocy krzesła. Bohaterowie początkowo przez przypadek wypowiadają swoje marzenia. Z tego powodu wyniknie mnóstwo nieporozumień. Wiele jest zabawnych. Prócz jednego – ciotka siada na czerwonym meblu i życzy sobie, żeby jej siostra z mężem przyjęła pracę w orkiestrze Queen Victorii. Tak się staje, wbrew woli dzieci. Kiedy trójka młodych bohaterów domyśli się, jaką magiczną moc posiada krzesło, postanowi wykorzystać je, żeby odzyskać rodziców. Okaże się jednak, że trzeba bardzo uważać na słowa, gdyż krzesło wszystko rozumie dosłownie.
Odpowiedź:
Magia która otrzymały dzieci poprzez otrzymanie magicznego krzesła, poróżniła je od zwykłych ludzi, którzy nie mogą z niej korzystać. Na początku ustalili że nie będą korzystać z niej od tak, lecz w tedy gdy będzie to konieczne. Ale była to zbyt silna pokusa jak dla człowieka, nikt by nie wytrzymał tak silnej pokusy.
Dzieci zaczęły w następnych częściach książki coraz częściej używać magii. Przez co powodowały coraz to nowsze kłopoty. Zaczęły one się poróżniać od innych dzieci I dorosłych tym że miały własne wymyślone pojazdy, nie musieli pracować ponieważ mogli zażyczyć sobie tak jak w jednej z części mama, siada na krześle I wyczarowywuje markowe ubrania dla syna. Na co inne dzieci nie mogły sobie pozwolić. Mogły one mieć co tylko chcą .