Rafldziedzic5viz Rafldziedzic5viz Matematyka Rozwiązane Kilogram mandarynek kosztuje 6 zł a kilogram cytryn 4.40 zł. Tata kupił pewną ilość mandarynek i o 0,5 kg mniej cytryn za te zakupy zapłacił 10.80 zł. Ile mandarynek i ile cytryn kupił tata? !!!ULUZ ROWNANIE TYLKO ROWNANIE NIE OBLICZENIA ROWNANIE!!!