Odpowiedź :
Odpowiedź:
Kopia przyrostowa polega na utworzeniu na początku kopii pełnej, a następnie tworzenia "łańcucha" kopii (nazywanych przyrostowymi), w których są zapisywane dane, które zmieniły się od ostatniej kopii (czy to pełnej, czy jednej z kopii przyrostowych).
Kopia różnicowa działa na bardzo podobnych zasadach. Jedyną różnicą jest to że każda wykonana kopia różnicowa obiera za punkt odniesienia w celu znalenienia zmian danych zawsze kopię pełną.
Wyjaśnienie:
Jeżeli masz ograniczony magazyn danych np. twój dysk w komputerze, mała serwerownia oraz zależy ci na szybkości wykonywania kopii wybierzesz wtedy przyrostową. Jedyną jej wadą to powolne jej odtworzenie co pociąga za sobą duży ruch w sieci i potrzebę sporego miejsca, aby ją przywrócić.
Kopia różnicowa charakteryzuje się natomiast szybkim odtwarzniem danych, gdyż do jej odtworzenia wymagamy tylko kopii pełnej i jednej z kopii różnicowych, co przy okazji oszczędza miejsce potrzebne na jej przywrócenie. Wadą może być to że im dalsza w kolejności od kopii pełnej kopia różnicowa, tym więcej miejsca zajmuje.
Najbardziej uniwersalną kopią, która stara się balansować czas potrzebny na odtworzenie oraz mały rozmiar miejsca na dysku jest kopia różnicowa.