Po si…dmej lekcji Kuba wracał do domu znu…ony i sm…tny. Nie można powiedzieć, żeby odni…sł sukces. To, co się wyda…yło w szkole, nie było dla niego ko…ystne. Klas…wka z histor… nie wró…yła niczego dobrego, nieszczeg…lnie wypadła też powt…rka z p…yrody. Na dodatek został oskar…ony o wyrycie o…ydnego napisu w sali matematycznej. Uwa…ał to oskar…enie za …aniebne i rozwa…ał r…żne mo…liwości re…abilitacji. Wie…ył, że spacer op…stoszałymi alejkami pozwoli mu upo…ądkować wzbu…one myśli. Postanowił zrobić coś, co poprawi mu …umor. Mo…liwości było mn…stwo - mógł słuchać muzyki młodzie…owej, obej…eć horror lub spotkać się z przyjaci…łmi. Wybrał kino. P…echodząc obok „Piasta”, zauważył afisz reklam…jący „Nocnego jeźdźca". Tytuł wydał się zachęcający. Jakub z impetem otwo…ył d…wi kina i zdecydowanym krokiem skierował się w stronę kasy. Ob…rzenie jego nie miało końca! Napis - „Bilet…w brak" - wyprowadził go ponownie z r…wnowagi. Postanowił więc udać się do domu. Idąc, mijał wielu …rakowian, wśr…d kt…rych zauważył roześmiane twa…e Michała i Krzyśka. Nawet się nie obej…ał, gdy śnie…na kula, rz…cona przez jednego z nich, wyl…dowała mu za kołnie…em. Nie pozostał im dłu…ny i zabawa przek…tałciła się w bitwę. Zaost…yło to ich apetyty. Zaj…eli więc do baru i zam…wili hamburgery, które skons…mowali w zastraszającym t…pie. Rozmawiali du…o i …aotycznie. Okazało się, że sprawcą …ańbiącego napisu w toalecie okazał się chłopak z r…wnoległej klasy. Kuba westchnął z ulgą - jego …onor został uratowany.



Wykaż się cierpliwością i dokładnością. Są tu wyrazy z ż, rz, h, ch, u, ó, em oraz pisownia małą bądź wielką literą.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

siódmej, znudzony,smutny, odniósł, wydarzyło, korzystne, klasówka, historii, wróżyła, nie szczególnie, powtórka, przyrody, oskarżony, ohydnego, uważał, oskarżenie, haniebne, rozważał , różne, możliwości, rehabilitacji, wierzył, opustoszałymi, uporządkować, wzburzone, humor, możliwośc, mnóstwo, młodzieżowej, obejrzeć, przyjaciółmi, przechodząc, reklamujący, otworzył, drzwi, oburzenie, biletów, równowagi, Krakowian, wśród, których, twarze, obejrzał, śnieżna, rzucona,wylądowała, kołnierzem, dłużny, przekształciła, zaostrzyło, zajrzeli, zamówili, skonsumowali, tempie, dużo, chaotycznie, hańbiącego, równoległej, honor

Odpowiedź:

Po siódmej lekcji Kuba wracał do domu znużony i smutny. Nie można powiedzieć, żeby odniósł sukces. To, co się wydarzyło w szkole, nie było dla niego korzystne. Klasówka z historii nie wróżyła niczego dobrego, nieszczególnie wypadła też powtórka z przyrody. Na dodatek został oskarżony o wyrycie ohydnego napisu w sali matematycznej. Uważał to oskarżenie za haniebne i rozważał różne możliwości rehabilitacji. Wierzył, że spacer opustoszałymi alejkami pozwoli mu uporządkować wzburzone myśli. Postanowił zrobić coś, co poprawi mu humor. Możliwości było mnóstwo - mógł słuchać muzyki młodzieżowej, obejrzeć horror lub spotkać się z przyjaciółmi. Wybrał kino. Przechodząc obok „Piasta”, zauważył afisz reklamujący „Nocnego jeźdźca". Tytuł wydał się zachęcający. Jakub z impetem otworzył drzwi kina i zdecydowanym krokiem skierował się w stronę kasy. Oburzenie jego nie miało końca! Napis - „Biletów brak" - wyprowadził go ponownie z równowagi. Postanowił więc udać się do domu. Idąc, mijał wielu krakowian, wśród których zauważył roześmiane twarze Michała i Krzyśka. Nawet się nie obejrzał, gdy śnieżna kula, rzucona przez jednego z nich, wylądowała mu za kołnierzem. Nie pozostał im dłużny i zabawa przekształciła się w bitwę. Zaostrzyło to ich apetyty. Zajrzeli więc do baru i zamówili hamburgery, które skonsumowali w zastraszającym tempie. Rozmawiali dużo i chaotycznie. Okazało się, że sprawcą hańbiącego napisu w toalecie okazał się chłopak z równoległej klasy. Kuba westchnął z ulgą - jego honor został uratowany.

Wyjaśnienie:

Hej, uzupełniłem brakujące litery i pogrubiłem je aby łatwiej było je odnaleźć.

Najważniejsze reguły w tym tekście to:

- pisownia nazw mieszkańców miast z małej litery, np. krakowian,

- używanie wyrazów z "rz" gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymieniają się na "r", np. wierzył - wiara, otworzył - otwierać.