Pan Jerzy prowadzi sklepik osiedlowy. Dzisiaj ogłosił promocję: po obliczeniu łącznej wartości zakupów odrzuca się grosze, a klient płaci tylko pełną liczbę złotych (np. zakupy o łącznej wartości 8,74 zł będą kosztowały 8 zł). Pani Joanna skorzystała z promocji i kupiła 3 kg jabłek, 1 kg ziemniaków, 0,5 kg mandarynek i 10 sztuk kiwi. Czy na te zakupy wystarczy jej 20 zł? Zapisz wszystkie obliczenia. Cennik jabka 2 50 za kg
mandarynki 9 00 zł gruszki 8 00 za kilogram ziemniaki 1 30 zł za kg kiwi za 75 gr pls odp do wieczora