Rozwiąż zadanie z pomocą równania : Za sześć batoników i jedeną czekoladę Zosia zapłaciła 18 zł .Czekolada jest trzy razy drosższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?
(szkoła podctawowa)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

cena batonika x

cena czekolady 3x

6x+3x=18

9x=18 /:9

x=2zł

3x=3•2=6zł

odp. czekolada kosztuje 6zł