Rozwiąż zadanie za pomocą równania Zapisz obliczenia odpowiedź Marek kupił w sklepie baton i porcja lodów ze wszystkie zakupy zapłacił 15 zł Ile kosztował bardzo mieści porcja lodów była o 3 zł droższa od batona błagam niech ktoś odpowie ​

Odpowiedź :

Baton x

Porcja lodów x+3

x+x+3=15

x+x=15-3

x+x=12

2x=12/:2

x=6

Baton kosztuje 6 złotych.

Porcja lodów kosztuje 9 złotych.