Odpowiedź:
0,08
* 0,6
-------------
0,048
0,07
* 0,24
-------------------
028
+ 014
--------------
0,0168
3,04
* 0,9
-----------
2,736
1,4³ = 1,4 * 1,4 * 1,4 = 2,744
1,4
* 1,4
--------------
1,96
* 1,4
-------------
2,744
5,43
* 1,5
------------------
2715
+ 543
----------------------
8,145
zad 6
1kg = 3,49 zł
2,4 kg = x
3,49 * 2,4 = 8,376 zł ---- tyle kosztuje 2,4 kg gruszek
3,49
* 2,4
----------------
1396
+ 698
----------------
8,376