5 Klasa podręcznik str 256

95. Kilogram jabłek kosztuje 3,29 zł.
Ile będzie kosztować 2,4 kg jabłek?


Odpowiedź :

1 kg - 3,29 zł

2,4 kg -

[tex]2.4 \times 3.29 = 7.90[/tex]

Odp: Kilogram jabłek będzie kosztował 7,90 zł.

1 kg —> 3,29 zł | x2,4
2,4kg —> 3,29 x 2,4 = 7,896 ≈ 7,90

Odp: Za 2,4 kg jabłek zapłacimy 7,90 zł