1. Łazienka ma wymiary 3,3m na 2,2m. Gospodarze chcą wyłożyć ściany glazurą do wysokości 1,8m. Wybrali płytki w cenie 43zł/m². Glazurę kupuje się w pudełkach po 1m².
Wynika stąd że:
A. zapłacą mniej niż 650zł za płytki.
B. wystarczy, jeśli kupią 13m
C. kwota 800 zł wystarczy im na zakupy płytek
D. muszą kupić 20m² glazury