Prosze o zrobienie tych zadan wraz z obliczeniami

Zadanie 1
Obliczmy ile danych pobierzemy z Internetu w czasie 17 h godziny przy założeniu, że przepustowośd naszego łącza jest stała i wynosi80 Mb/s.

Zadanie 2
Obliczmy, w jakim czasie pobierzemy plik w wielkości17 GB przy założeniu, że przepustowośd naszego łącza jest stała i wynosi 20 Mb/s.

Zadanie 3
Oblicz jaka jest przepustowośd łącza (wMb/s) jeśli w ciągu 17 godzin jesteśmy wstanie pobrad 15GB danych.

Zadanie 4
Obliczmy, w jakim czasie pobierzemy plik w wielkości 17 GB przy założeniu, że przepustowośd naszego łącza jest stała i wynosi 40 Mb/s.


Odpowiedź :

1. Dane:

Czas: 17h = 1020min = 61 200s

Prędkość: 80Mb/s = 10MB/s

Ilość pobranych danych: 61 200 * 10 = 612 000MB = 612GB

2. Dane:

Wielkość pliku: 17GB = 17 000MB

Prędkość: 20Mb/s = 2.5 MB/s

Czas: 17 000/2.5 = 6800s = 113 min = 1.89h

3. Dane:

Czas: 17h = 1020min = 61 200s

Wielkość pliku: 15GB = 15 000MB

Prędkość: 15 000/61 200 = 0,245MB/s = 1,96Mb/s

4. Dane:

Wielkość pliku: 17GB = 17 000MB

Prędkość: 40Mb/s = 5MB/s

Czas: 17 000*5 = 3400s = 56min = 0,94h