Naaa juzz pomożecie
Pliska liczę na was
![Naaa Juzz Pomożecie Pliska Liczę Na Was class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d3b/3823565b51149bb85b2fe7f63c06b545.jpg)
Odpowiedź:
x - cena soku
x+3 - cena naleśników
x+x+3=17
2x=14 | :2
x=7
Szklanka soku kosztuje 7 zł.
x-porcja soku
y-naleśniki
x+y=17 dwa równania weź w klamerkę
x=y-3
y-3+y=17
2y=20
y=10[zł]
x=7zł