Anonimviz Anonimviz Matematyka Rozwiązane 1. Oblicz równania: -8x+4=-5x+16 2. Gruszki kosztują 3,20 zł za kilogram, a śliwki 4,50 zł za kilogram. Ile zapłacimy za x kg gruszek i y kg śliwek ? Zapisz wyrażenie algebraiczne, a następnie wykonaj obliczenia dla x = 2 i y = 3