4. Skorzystaj z informacji podanych na ilustracji i odpowiedz na pytanie
jabłka 2,80zół/kg 5,50zł/kg
A) ile trzeba zapłacić za 1,45 kg jabłek i cytrynę ważąćą 14 dag
b) ile wazy jablko za ktore trzeba zaplacic 56 gr


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg =  2,80zł  

1,45 kg * 2,80zł = 4,06zł  ----- tyle kosztuje 1,45 kg jabłek

1kg = 5,50zł

0,14 * 5,50zł = 0,77zł ---- tyle waży cytryna

Obliczamy ile łącznie należy zapłacić za 1,45kg jabłek i 14dag cytryn

4,06 zł + 0,77 zł = 4,83 zł  ---- tyle trzeba zapłacić za jabłka i cytrynę

 

0,56/2,80 = 56/280 = 28/140 = 2/10 = 0,2kg = 20 dag

Odp. Jabłko waży 0,2 kg = 20 dag

Viz Inne Pytanie