Odpowiedź :
Danaid Wędrowny - Wędrowny motyl z rodziny Nymphalidae nazywany danaidem wędrownym, monarchem lub monarchą. Występuje na obszarze od Kanady po Argentynę, a także na Hawajach, w Indonezji, Australii i Europie. Długość od głowy do końca odwłoka: do 3 cm. Rozpiętość skrzydeł: maksymalnie 10 cm. Długość życia: 3–4 tygodnie, u pokolenia zimującego: 7–8 miesięcy. Monarchy są bardzo jednolite. Jest to cecha typowa dla gatunków motyli o dużym zasięgu występowania i wskazuje ona na duży stopień wymiany materiału genetycznego pomiędzy poszczególnymi populacjami.
Mieniak Tęczowiec - Typowe biotopy tego motyla to lasy liściaste i mieszane. Samice najczęściej można spotkać w koronach drzew, głównie w rozłożystych dębach. Przelatuje niżej tylko w celu złożenia jaj. Jaja są podłużnie żeberkowane i są składane przez samice pojedynczo, na wierzchu liści pokarmowych gąsienic. Samce również większość swojego życia spędzają w sklepieniu lasu, są silnie terytorialne.
Rusałka Żałobnik - Rusałka żałobnik jest jednym z 75 występujących w Polsce przedstawicieli rodziny rusałkowatych. Jest zaliczany do najładniejszych polskich motyli dziennych. W Polsce jest rozpowszechniony, spotyka się go zwykle pojedynczo.
Rusałka Admirał - Rozpiętość skrzydeł ok. 6 cm. Na przedniej parze czarnych skrzydeł widnieje czerwona, skośna przepaska, na tylnej czerwony pasek brzegowy. Spodnia strona skrzydeł ma brązowo-żółty wzór, co umożliwia motylowi dobre maskowanie się. Rusałkę admirała obserwujemy od kwietnia do listopada o ile jest jeszcze słonecznie; wydaje 2 pokolenia. Unika otwartych przestrzeni. Preferuje ogrody, sady, brzegi lasów i parki. Gatunek ten należy do motyli wędrownych, które znalazły się w Europie Środkowej w wyniku wędrówki z południowego wschodu. Motyla tego spotykamy najczęściej na przejrzałych owocach opadłych z drzew, na kwitnących drzewach i innych kwiatach. Składa jaja na pokrzywach. Nowe pokolenie najczęściej wędruje na południe w rejon Morza Śródziemnego, dokonując przelotów na wysokości do 2000 m. Część osobników zimuje w Polsce.
Polygonia Caureum - To średniej wielkości motyl występujący w Japonii, na Półwyspie Koreańskim, w Chinach, na Tajwanie i w Indochinach.
Dostojka Malinowiec - Rozpiętość skrzydeł od 58 do 66 mm. Wierzch skrzydeł samicy rudooliwkowy, samca rudy z ciemnymi pasami na żyłkach przedniego skrzydła na których znajdują się skupienia łusek zapachowych. U samic spotyka się formę valesina o szarooliwkowym tle skrzydeł. Spód tylnego skrzydła żółto lub szarozielonkawy, ze srebrzystymi przepaskami.
Monarcha Złocisty - Gatunek motyla z rodziny rusałkowatych, podrodziny danaidowatych. Występuje w Afryce, Azji, na niektórych wyspach Oceanu Spokojnego i w Australii.
Agraulis Vanillae - Motyl namiętny jest jasnopomarańczowym motylem z podrodziny Heliconiinae z rodziny Nymphalidae. Ta podrodzina była wcześniej wydzielona jako oddzielna rodzina, Heliconiidae. Heliconiinae to „długie motyle”, które mają długie, wąskie skrzydła w porównaniu do innych motyli.
Kallima Inachus - Skrzydła motyla mają kształt liścia, gdy są w pozycji zamkniętej. Kiedy skrzydła są zamknięte, widoczne są tylko tajemnicze znaczenia na spodzie, które składają się z nieregularnych wzorów i prążków w wielu odcieniach biszkoptu, płowego, brązowego, żółtego i czarnego. Żyły są przyciemnione i przypominają żyły liścia. Podobieństwo do wysuszonego liścia, maskarady , jest niezwykle realistyczne i daje rodzajowi jego nazwy zwyczajowe, liść dębu lub martwy liść.
Kiedy skrzydła są otwarte, przednie skrzydło ma czarny wierzchołek, pomarańczową obwódkę dysku i ciemnoniebieską podstawę. Istnieją dwa białe oculi , jedno wzdłuż krawędzi wierzchołkowego czarnego pasma, a drugie graniczące z obszarami pomarańczowymi i ciemnoniebieskimi. Skrzydełko tylne jest bardziej jednolicie niebieskie, ale rozsiane są brązowymi plamami wzdłuż kończyn .
Samce i samice motyli są podobne z tym, że samica jest zwykle większa i ma wierzchołek z przedniego skrzydła wystają tworzą dłuższą punkt. Samice są również bardziej czerwonawe na spodzie, a żółte cętkowane znaczenia są jaśniejsze. Motyl wykazuje polifenizm , tzn. Występują specyficzne formy pory suchej i mokrej, różniące się ubarwieniem i wielkością; forma w porze deszczowej jest zwykle mniejsza.
Rozpiętość skrzydeł motyla wynosi od 85 do 110 milimetrów (3,3 do 4,3 cala).
Rusałka Pokrzywnik - Gatunek motyla z rodziny rusałkowatych. Wygląd Skrzydła intensywnie zabarwione, czerwonoceglaste. Skrzydła przedniej pary mają liczne żółte i czarne plamy. Tylne, bliżej tułowia mają ciemną jednolitą barwę. Obrzeża skrzydeł są niebiesko-czarne z białymi plamkami.
Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj :3