Oblicz drogę jaka przejedzie motocykl w ciągu 20minut jeżeli porusza się ze stała prędkością 40km/h

Odpowiedź :

Cześć :)

Odpowiedź:

s = v ∙ t

s = 40km/h ∙ 20min - zamieniamy

s = 40000m/s∙ 1200s - skracamy

s = 400m/s ∙ 12s = 4800m

Wyjaśnienie:

Nie jestem pewna, czy wykonałam to dobrze, specjaliści z dziedziny fizyki- dajcie znać :)

Miłego dnia!

Viz Inne Pytanie