Zadania w załączniku Proszę o dokładne obliczenia W poziomie C i D wystarczą przykłady a b c d e ​

Zadania W Załączniku Proszę O Dokładne Obliczenia W Poziomie C I D Wystarczą Przykłady A B C D E class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a x b= pole prostokąta

2a + 2b = obwód

1

a) 5 x 3,4= 17cm2

5+5+3,4+ 3,4= 16,8cm

b) 8 x 6= 48cm2

16+ 12= 28cm

c) 12x 12= 144cm2

24+24= 48cm

d) 7,5 x 4= 30cm2

15+8= 23cm

e) 4,7 x 3= 14,1 cm2

9,4 +6= 15,4cm

2

a) 0,7 x 4,3= 3,01cm2

1,4+ 8,6= 10cm

b) 30 x 0,8= 24cm2

60+ 1,6= 61,6cm

c) 50x 5= 250 cm2

100+10= 110cm

d) 2 x 0,9= 1,8cm2

4+1,8= 5,8cm

e) 45 x 6=270 cm2

90+ 12= 102cm

poziom A

dwa prostokąty i kwadrat

0,6 x 3= 1,8

1,8 x 0,6= 1,08cm2

0,6 x 0,6= 0,36cm2

2,16+ 0,36= 2,52cm2 całej figury

kwadrat i mały kwadrat

1,2 x 1,2= 1,44cm2

0,6 x 0,6= 0,36cm2

1,44+ 0,36= 1,80cm2

prostokąt

1,8 x 1,2= 2,16cm2

prostokąt i prostokąt

1,8 x 0,6= 1,08 cm2

1,2 x 0,6= 0,72cm2

1,08+ 0,72= 1,8cm2

poziom B

trapez, dwa trójkąty

(1,2+ 0,9) x 0,6/ 2= 0,63cm2

0,3 x 0,3 /2= 0,045cm2

0,63+ 0,045=0,675cm2

trapez, prostokąt, trójkąt

(0,9+ 0,6) x 0,6/2= 0,45cm2

0,3 x 1,2=0,36cm2

0,6 x 0,3/ 2= 0,09cm2

0,45+ 0,36+ 0,09= 0,9cm2

prostokąt, trójkąt

0,3 x 1,2= 0,36cm2

0,6x 0,6/ 2= 0,18cm2

0,36+0,18= 0,54cm2

równoległobok

1,2 x 1,2= 1,44 cm2

 Szczegółowe wyjaśnienie:

x mnożenie

mam nadzieję że pomogłam :)