MeryKolaviz MeryKolaviz Matematyka Rozwiązane Jeden kilogram cukru kosztuje 3 zł. Liczbę kilogramów kupionego cukru oznaczamy przez x, a wartość zakupu w złotych - przez y. Napisz wzór zależności między wielkościami x i y.