Odpowiedź :
Rozwiązanie:
1 l-2,40 zł
20%*1+1=1,2[l]
2,40*10%=2,64[zł]
1,2 l=2,64 zł /÷1,2
1l=2,2 zł
odp.W promocji litr soku kosztuje 2,20 zł.
1 l-2,40 zł
20%*1+1=1,2[l]
2,40*10%=2,64[zł]
1,2 l=2,64 zł /÷1,2
1l=2,2 zł
odp.W promocji litr soku kosztuje 2,20 zł.