Adiokiviz Adiokiviz Matematyka Rozwiązane W szkolnym sklepiku uczniowie kupili łącznie 250 opakowań chrupek i orzeszków. Do sklepiku wpłynęło 1397 zł. Oblicz, ile opakowań poszczególnych przekąsek sprzedano, jeśli chrupki kosztowały 5 zł. , a orzeszki 8 zł.