Szkoła za pewną kwotę zakupiła pewną liczbę pamięci usb. Gdyby kupiła ich trzy razy mniej, ale o 20 zł droższych za sztukę, to koszt zakupu byłby taki sam. Ile kosztuje tańsza pamięć usb?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Tańsza pamięć USB kosztuje 10zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Dane:

x- liczba zakupionych pamięci USB

y - cena 1 pamięci USB

x·y = 1/3x·(y+20) / ·3/x

3y=y+20

2y=20 ⇒ y=10zł