Tomek i ola kupili 2 lizaki i zostało im 8 zł reszty gdyby chcieli kupić jeszcze 2 takie lizaki to zabrakłoby im 4 zł oblicz cenę lizaka.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Z pewnej kwoty zostało 8 zł, po zakupie 2 lizaków.

Do zakupu jeszcze dwóch lizaków zabrakło 4 zł.

8 zł + 4 zł= 12 zł

12 zł :2 = 6 zł.

Lizak kosztuje 6 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: