Odpowiedź :
Poniżej znajduje się odniesienie do problemu migracji.
Bez wątpienia migracja jest wyzwaniem, które stoi przed Starym Kontynentem - Europą. Przyczynami migracji są między innymi:
- wojny i zagrożenia konfliktami zbrojnymi,
- dążenie do lepszego życia,
- możliwości rozwoju i edukacja,
- głód,
- zmiany klimatyczne,
- chęć życia w liberalnym, wolnościowym świecie.
Osoby, które przybywają do Europy, sprawiają, iż gospodarka naszego kraju w perspektywie lat umacnia się dzięki większej sile roboczej. Przedstawiciele kultury południa oraz wschodu przyczyniają się do wzrostu współczynnika dzietności. Poza pozytywami napotykamy również problemy, między innymi są to różnice kulturowe, które sprzyjają konfliktom wewnętrznym, problemy socjalne oraz niezadowolenie obywateli, wynikające z zatrudniania obcokrajowców - zmniejszenie ilości miejsc pracy dla rodzimych mieszkańców.
Czy należy pomagać migrantom bez ograniczeń? Osobiście uważam, iż pomoc potrzebującym w przypadku konfliktów i głodu jest niezbędna. Zapewnienie ludziom godnego życia oraz możliwości pracy jest minimum, które powinniśmy ofiarować migrantom.
W perspektywie lat migracja będzie jeszcze bardziej zintensyfikowana - szczególnie przez zmiany klimatyczne, głód i konflikty zbrojne. W tym celu powinniśmy rozważyć działanie wewnątrz krajów, które potrzebują wsparcia. Zwiększenie inwestycji, preferencyjne kredyty oraz wiedza technologiczna mogą w pewnym stopniu zmniejszyć masową migrację.
Czym jest migracja? To zmiana miejsca zamieszkania ludzi, który najczęściej podejmują tę decyzję wskutek sytuacji kryzysowych takich jak wojna, głód, brak pracy oraz radykalne zmiany klimatyczne.
#SPJ1