Dlaczego?
I tydzień:
2200zł - cena jednego jajka
5500zł - cena mleka
2 · 2200zł + 5500zł = 4400zł + 5500zł = 9900zł - koszt zakupów
10000zł - 9900zł = 100zł - oszczędności.
II tydzień:
6900zł - cena płatków owsianych
10000zł - 6900zł = 3100zł - oszczędności.
Zatem, mama Patryka w ciągu tych dwóch tygodni zaoszczędziła: