Środowisko życia i tryb życia (funkcja kończyny tylnej) orła wróbla łabędzia kury dzięcioła i nektarnika.

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

orzeł: Dorosłe osobniki prowadzą osiadły tryb życia. Młode osobniki do 4-5 roku życia koczują. Kończyny tylne pozwalają chwytać zdobycze.

wróbel: Głównie z terenami zurbanizowanymi. Lubi gnieździć się w różnych szparach budynków, w stropodachach, w szczelinach przy rynnach, pod dachówkami, w pnączach porastających elewacje. Kończyny tylne zazwyczaj służą im do grzebania pożywienia.

łabędź: To ptaki związane z wodnym środowiskiem. Najczęściej spotykane na powierzchni wód stojących, słodkich. Łabędź porusza się po lądzie niezdarnie, ale szybko lata. W locie jest wytrzymały i podczas wędrówek pokonuje tysiące kilometrów. Kończyny tylne mają błony, które pozwalają szybko pływać.

kura: Wstępuje tylko w hodowli, w naturalnym środowisku rzadko prawie wcale. Kończyny tylne służą im do grzebania pożywienia.

dzięcioł: Wybiera środowisko jak stare lasy liściaste lub sosnowe. Można go jednak spotkać również w małych drzewostanach, śródpolnych kępach drzew, ogrodach i parkach nawet w centrach dużych miast. Kończyny tylne służą mu do przytrzymywania się na korach drzew, aby nie spaść z dużych wysokości, przy robieniu dziupli.

nektarnik (koliber): Występuje endemicznie w Republice Południowej Afryki. Środowisko życia stanowią zakrzewienia z roślinnością twardolistną. Kończyny służą jedynie do chodzenia i równego lotu.