Odpowiedź :
Odpowiedź:
Jako ludzie często jesteśmy zmuszeni dokonywać wyboru. Nie jest to często łatwe, lecz stanowi nieodłączną część ludzkiego życia.
Przykładem na potwierdzenie owej tezy jest historia Małego Księcia i Róży. Chłopiec czuł się niezmiernie samotny, przebywając na malutkiej planecie z dala od cywilizacji. Postanowił poszukać przyjaciół, co już stanowiło pewnego rodzaju wybór. Po poznaniu Róży — zadufanego w sobie i próżnego kwiata, mimowolnie zakochał się w tej delikatnej istocie. Róża wymagała od chłopca wiele uwagi i opieki, co męczyło Małego Księcia, lecz mimo wszystko nie protestował, tylko dzielnie wykonywał swą powinność. Pewnego dnia jednak podjął kolejną decyzję, czując się przeciążony potrzebami kwiata. Postanowił odejść, by przestać usługiwać Róży. W miarę upływu czasu mimo poprzedniego gniewu zrozumiał, czym tak naprawdę była dla niego kobieta i postanowił powrócić.
Kolejnym przykładem na słuszność tej tezy jest zachowanie Latarnika — starszego mężczyzny, który podjął się pracy w latarni, izolując się od społeczeństwa. Miał tam jednak książki, wiele z nich było napisane w języku polskim. Po przeczytaniu jednej z nich, wzruszył się i postanowił, iż to nie jest życie dla niego, a ojczyzna mimo jego podeszłego wieku, potrzebuje jego pomocy. Postanowił więc wrócić do kraju i stawić czoła najeźdźcy.
Z podanych argumentóe wynika, iż teza ta jest zgodna z prawdą. Życie to ciągłe decyzje, nierzadko podejmując się jednej z opcji, narażamy się na fiask, lecz zawsze warto jest próbować i nie tracić nadziei.