Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
6.60 = 4x + 7x
6.60 = 11x | /11
1.10 = x
Bułka kosztuje 1.10 zł a chleb 7.70
x-jedna bułka
x× 7 - chleb
równanie:
x + x + x+ x + x×7=6,60
4x+7x=6,60
11x=6,60
x=0,6
0,6×7=4,2 - chleb
0.6×4 - cztery bułki
odp: chleb kosztuje 4,2 złotego A bułka kosztuje 0,6 złotych