PROSZĘ O POMOC, DAJE NAJ!!!


Pan Adam kupił 12 opakowan gwozdzi i 6 opakowan wkretów. Jedno opakowanie gwoździ kosztowało 4,5 zł, a srednia arytmetyczna cen wszystkich zakupionych produktów była równa 6 zł. Ile Pan Adam zapłacił za 6 opakowan wkretów? Wybierz własciwa odpowiedz sposród podanych.