Za zeszyt zapłacono 5 zł i jeszcze połowę ceny tego zeszytu. Ile kosztował zeszyt?​

Odpowiedź :

5 : 2 = 2,50

5 + 2,50 = 7,50

Zeszyt kosztował 7,50 zł.