Za 3,30 metry materiału Kasia zapłaciła 158 złotych i 40 groszy. Ile kosztuje 1 metr tego materiału?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

3,30m = 158,40zl

158,40zl : 3,30m = 48zl/m

1 metr tego materialu kosztuje 48 zl.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

1 metr tego materiału kosztuje 48 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

3.30m = 158.40zł

158.40zl : 3.30m = 48zł/m

1 metr tego materialu kosztuje 48 zł