pani Renata kupiła do swojego sklepu x kg ziemniaków i y kg kapust. Zapłaciła po 0,40 za kg ziemniaków i po 2,30zl za kg kapusty.
Za warzywa pani Renata zapłaciła
a) (0,4x+2,3y) zl
b) (x+y)•2,70zl
jeśli pani Renata sprzedała te warzywa za łączną kwotę 150zl,to różnice kwoty uzyskanej za sprzedane warzywa i kosztu i koszty ich zakupu przedstawia..