Ewelina dostała od ciociy 20 zł na słodycze. Kupiła 0,6 kg cukierków po 26,50 zł za kilogram . Ile złoty jej zostało >

Odpowiedź :

Odpowiedź:

 20 - ( 26,50 *0,6)= 20 - 15,90 = 4,10

Ewelinie zostało 4,10 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

               2 6 , 5 0

        x         0, 6

      ____________________

            1 5 ,   9 0

                 2 0 . 0 0

          -      1 5 ,  9  0

                 ______________

                     4 , 1 0

Odpowiedź:

0,6 kg*26,50 zł=15,90 zł  tyle kosztowały cukierki

20 zł-15,90 zł=4,10

odp.

Zostało jej 4,10 złoty.

Szczegółowe wyjaśnienie: