Kilogram czeresni kosztuje 15 zl. Oceń prawdziwość podanych zdar. Wybierz P. Jesil zdanie jest prawdziwe, albo - je jest falszywe. Gdyby cena czereśni wzrosła o 40%, to 1 kg tych owoców kosztowałby ponad 20 zł. P Gdyby cena czereśni zmalała o 40%, to 1 kg tych owoców kosztowałby mniej ni2 10 zł. P