78901234viz 78901234viz Matematyka Rozwiązane Basia kupiła p kg buraków po b zł z 1 kg, b kg pomidorów po p zł za 1 kg i 4 kg winogron po (p+b)zł za 1 kg. Zapisz łączna cenę jej zakupów w postaci wyrażenia algebraicznego.