Ile trzeba zapłacić za 17dag Sera po 28,60 zł za kg?

Proszę z danymi ;)​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

28,60 zł :100=0,286 zł =cena 1 dag sera

0,286*17=4,86 zł cena 17 dag sera

Za ten ser trzeba zapłacić 4, 86 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

polecam się

17dag = 0,17kg

28,60zł ---- 1kg

x zł ---------- 0,17kg

x = 28,60 * 0,17 / 1 = 4,86zł