Odpowiedź :
Odpowiedź:
28,60 zł :100=0,286 zł =cena 1 dag sera
0,286*17=4,86 zł cena 17 dag sera
Za ten ser trzeba zapłacić 4, 86 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
polecam się
17dag = 0,17kg
28,60zł ---- 1kg
x zł ---------- 0,17kg
x = 28,60 * 0,17 / 1 = 4,86zł