napisz opowiadanie w którym spędzisz 1 dzień w Rzymie oraz za poznasz się z bohaterami powieści proszę o dialogi i charakterystykę itp POTRZEBUJE NA SZYBKO DAJE :)​

Odpowiedź :

Opowiadanie, w którym spędzamy jeden dzień w Rzymie oraz za poznajemy się z bohaterami powieści Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Był słoneczny poranek kiedy przybyłem do Rzymu na moim osiołku. Miasto było przepiękne - pełne zapierającej w dech architektury. Spacerując po Forum Romanum spotkałem wysokiego, umięśnionego siłacza. Na początku trochę się go przestraszyłem, jednak okazał się być bardzo miły.

Przedstawił się jako Ursus i powiedział, że pokaże mi Rzym. Oprowadził mnie po Forum Romanum, zabrał w okolice cesarskiego pałacu i jego ogrodów, a na koniec zaproponował mi abym udał się z nim do Zatybrza. Tam poznałem piękną dziewczynę - Ligię. Miała różową twarz, ciemne brwi i piękne oczy. Postanowiłem zadać jej parę pytań.

- Skąd pochodzisz Ligio? - zapytałem.

- Jestem córką króla narodu Ligów - odpowiedziała.

- Co robisz w tej dzielnicy?

- Ursus pomógł mi się tu ukryć.

Razem z Ligią i Ursusem wybraliśmy się na cmentarz gdzie odbywało się spotkanie chrześcijan. Co to było za miejsce! Pełne było tajemniczości i mroku. Trochę się bałem. Moje lęki okazały się być uzasadnione. Nagle na cmentarz wbiegło wiele żołnierzy. Zaczęliśmy uciekać! Każdy w inną stronę! Kiedy miałem już zostać złapany, jakaś silna ręka chwyciła mnie za ramię i wciągnęła w zaułek ulicy. To Ursus pomógł mi zgubić goniących mnie żołnierzy.

Byłem mu niezmiernie wdzięczny. Całe to zamieszanie strasznie jednak mnie zmęczyło. Wyczerpany ciężkim dniem pożegnałem się z nowo poznanymi przyjaciółmi i udałem do hotelu.

Opowiadanie powinno składać się z następujących elementów:

wstępu - gdzie opiszemy miejsce akcji i damy czytelnikowi krótki opis jego bohaterów. We wstępie powinniśmy zachęcić czytelnika do naszego opowiadania i wprowadzić go w jego temat.

rozwinięcia - tu powinniśmy przedstawić najważniejsze wydarzenia. Warto prowadzić szybką i wartką narrację. Dobrze, żeby w naszym opowiadaniu działo się jak najwięcej. Możemy do tego wykorzystać czasowniki dynamizujące akcję (wbiegł, uciekł, odepchnął) czy wykrzyknienia (Patrz!, Uważaj!). To właśnie tutaj możemy zamieścić nasz dialog.

zakończenia - w tej części staramy się podsumować nasze wydarzenia i zamknąć naszą narrację trafną puentą.