5 kalasa matematyka: Pan Karol kupił 2,40kg jablek po 2,50 zl za kilogram i 1,73kg gruszek po 4zl za kilogram. ile razem zapłacil za te owoce?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2,40•2,50+1,73•4=12,92zł