Pani Ania kupiła ponarancze, banany i gruszki. Pomarańcze ważyły 0,6 kg, banany 1,25 kg, a gruszki 0,4 ile złotych zapłaciła pani Ania za owoce

Pani Ania Kupiła Ponarancze Banany I Gruszki Pomarańcze Ważyły 06 Kg Banany 125 Kg A Gruszki 04 Ile Złotych Zapłaciła Pani Ania Za Owoce class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,6kg*4,35zł = 2,61zł - cena zapłacona za pomarańcze

1,25kg*3,2zł = 4zł - cena zapłacona za banany

0,4kg*7,45zł =2,98zł

2,61zł+4zł+2,98zł = 9,59zł

Odp. Pani Ania za owoce zapłaciła 9,59zł.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Odpowiedź:

zad. 3]

10,1*1,5=15,15

3,42*1,5=5,13

18,906*1,5=28,359

zad. 4]

mnozymy

0,8 liczby 45=0,8*45=36

0,5 liczby 2,5=0,5*2,5=1,25

0,75 liczby 6,21= 0,75*6,21=4,6575

zad. 5]

0,6*4,35+1,25*3,20+0,4*7,45= 2,61+4+2,98=9,59

Ania zapłaciła za zakupy 9,59 zł.

zad. 6]

1000 km: 100 km= 10

8,70*10= 87  litra benzyny potrzeba

87*5,31=461,97

Wojtek wyda 461,97 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: