Ołówek jest o 5 zł tańszy od długopisu. Za dwa ołówki i trzy długopisy zapłacono 22 zł. Jeżeli równanie 5x + 15 = 22 opisuje łączny koszt zakupów, to x jest
A. cena jednego długopisu.
B. kosztem zakupu dwóch ołówków
C. kosztem zakupu dwóch ołówków i trzech długopisów.
D. cena jednego ołówka.
proszę pomóż na dziś ​