Odpowiedź :
Odpowiedź
Napisałam... :) Pierwszy załącznik.
Załączniki drugi i trzeci zawierają przykładowe wykonania.
Wyjaśnienie
Może zauważyłeś, a może nie, pytam się czasem co było przerabiane na ostatnich lekcjach. Z wyjątkiem bardzo prostych, ale to na prawdę bardzo najprostszych programów kod można napisać na wiele sposobów i wcale nie musi być tak, że jeden ze sposobów jest najlepszy.
Moim zdaniem najlepsze byłoby użycie biblioteki regex (wyrażenia regularne), ale jakoś pomyślałam, że ćwiczenie jest bardziej na operacje wejścia/wyjścia na plikach niż na wyrażenia regularne.
Dwie inne najbardziej podstawowe metody, to
- ta której użyłam ( replace z biblioteki algorithm ), poza dużą efektywnością jej zaletą jest bardzo przejrzysty zapis pokazujący od którego miejsca do którego miejsca co będzie zmienione;
- prymitywne użycie pętli for i sprawdzanie po kolei wszystkich znaków; nie jest to istotnie wolniejsze od powyższego replace, ale taki kod wymaga analizy tego co się dzieje; dla króciutkich programów jest to akceptowalne, ale w tych dłuższych – pod koniec semestru – czytelność (zrozumiałość) zaczyna być dominującym czynnikiem; tak napisałam podobną odpowiedź do zadania brainly.pl/zadanie/21533113 (inne części programu też są nieco odmiennie napisane)


