Odpowiedź :
Zapraszamy do zwiedzania zamku na Wawelu, który mieści się na wzgórzu w sercu Krakowa, na lewym brzegu Wisły i jest pomnikiem narodowej historii Polski.
Wawel to cały kompleks budynków, które otaczają dziedziniec. Bardzo znana jest Katedra Wawelska z wieżami. Ponadto na szczególną uwagę zasługują sala o dwudziestu czterech słupach, rotunda, dwa romańskie kościoły i budynek przy Smoczej Jamie. Liczne wieże posiadają dzwony, z których największy i najbardziej znany - dzwon Zygmunta, waży aż 11 ton.
Wawel to zamek - symbol, historyczna siedziba królów Polski, narodowa nekropolia. Powstał między XI a XIII wiekiem. Już Mieszko I wybrał Wawel na swoją siedzibę, potem inni władcy z rodu Piastów, a następnie Jagiellonów. W obecnym kształcie (dwie kondygnacje) budowla powstała na rozkaz króla Władysława Łokietka. Na zamku odbywały się koronacje, tętniło życie aż do czasów przeniesienia stolicy do Warszawy (1596 r.) Potem zamek stracił nieco na swoim blasku. W drugiej połowie XX wieku został odrestaurowany i otwarty na przyjmowanie licznych turystów.
Obecnie liczy 71 sal wystawowych. Szczyci się licznymi obrazami (m. in. dzieła włoskie), rzeźbami, gobelinami, bronią, ceramiką, meblami, a nawet kolekcją osmańskich namiotów. Jest miejscem spoczynku polskich władców i bohaterów narodowych (m.in. Królowej Jadwigi, T. Kościuszki)
Na terenie zamku organizowane są koncerty muzyki symfonicznej lub kameralnej a także przedstawienia operowe. Można także zobaczyć ziejącego ogniem smoka, który wedle legendy pożerał i terroryzował ludzi w Krakowie, ale dzięki odwadze Kraka został oszukany i zabity.
Po trudach zwiedzania można na terenie zamku zjeść pyszny posiłek i zakupić pamiątki.
Folder to prospekt reklamowy wykorzystujący druk, ilustracje, kolory i mapy, które należy samodzielnie do niego załączyć.