zosia miała 20zł poszła do sklepu i wydała jedną czwartą kwoty. oblicz ile złoty wydała zosia?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

4/4 = 20 zł

20:4= 5

1/4 = 5

Zosia wydała 5 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

1/4 z 20zł

20zł:4=5zł

Odpowiedź: Zosia wydała 5zł.