Kamień o masie 100g spada na Ziemię:
-z jakim przyspieszeniem odbywa się ruch
- z jaką prędkość osiągnie ciało po 3s spadku
-podaj wartość siły ciężkości działającej na to ciało


Odpowiedź :

Odpowiedź:

-przyspieszenie jest równe g, bo nie mamy oporów ruchu(a przynajmniej ja  

 tak zakładam), czyli g= 10 N/kg, czyli 10  m/s^2 (to w przyblizeniu),

- po 3s spadku prędkość wynosi:

  v=a*t             a=g=10m/s^2

v=10*3=30m/s

- siła ciężkości  Q lub Fc = mg,   m=100g=0,1kg; g=10N/kg

 Fc=0,1*10=1N

Wyjaśnienie:

mam nadzieję, że pomogłem i się nigdzie nie chlapnąłem